Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Аркадіївська сільська рада» (код ЄДРПОУ: 04360304) був реорганізований і увійшов до складу Згурівської громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-70 - Метастудія (Вінниця)
Vlada.ua - розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування

Село Аркадіївка

(Аркадіївській сільській раді підпорядковане село Терлещина)

Аркадіївка - село, центр однойменної сільської ради. Розміщене за 10 км від райцентру смт Згурівка та за 100 км від м. Києва. 

Площа населеного пункту - 385,9 кв. км. 

Дворів - 545, населення станом на 01.01.2011 р. - 807 осіб. 

До складу Аркадіївської сільської ради входить с. Терлещина - вимираюче село, в якому налічується 14 будинків та проживає 9 осіб. 

Площа с. Терлещина складає 20,2 га. 

У 1939 р. між с. Пасківщина та с. Аркадіївка було розташоване с. Арпас, яке було відділком Червоноармійського цукрозаводу. 

У 1975 р. Арпас приєднано до с. Аркадіївка, а у 1976 р. перейменовано на с. Терлещина. 

Назва села Терлещина походить від назви Терлещанського лісу площею 0,68 га. 

Село Аркадіївка (назва ця з початку заснування не змінювалася) згадується у 1839-1840 рр. Вперше, за наказом пана Кочубея, частину згурівчан (усього 36 сімей) переселено в хутір Аркадіївка. Ці землі Кочубей подарував своєму синові Аркадію, на честь якого і назвав це село. 

Після реформи 1861 р. селяни Аркадіївки при звільненні одержали землі по три десятини на дорослу людину та по півдесятини на хлопця віком до 20 років. 

Населення Аркадіївки швидко зростало, а ще швидше зубожіло та розорялося. Люди жили дуже бідно. У 1880-1881 рр. в селі була збудована дерев'яна церква на кам'яному фундаменті. При церкві була бібліотека та церковно-приходська школа. Священиком був Олександр Іванович Філіпович, церковним старостою - селянин Василь Карпович Герасименко. У 1891 р. громадський вигін був у двох кусках - 18 десятин, більша частина його здавалась з платою 10-12 крб за десятину і тільки 4 десятини залишилось у загальному користуванні. 

У 1900 р. в Аркадіївці було 400 дворів і проживала 1371 особа (чоловіків - 667, жінок - 704). Поміщику належало 600 десятин землі. Селяни мали 698 десятин, 27 господарств не мали зовсім худоби, землю обробляли залізними однолемішними плугами (було 36 шт. на село), дерев'яними (150 шт.), борін було залізних 69 шт., дерев'яних - 198. Незабезпеченість селян землею, їхнє жебрацьке існування пояснюють гостроту виступів проти поміщика. 

У 1905 р., 20 листопада, виступили разом селяни Аркадіївки, Середівки, Згурівки. Селяни розділили між собою все майно поміщика, грабували 6 днів, запалили дві клуні і дві скирти соломи. 

За даними земського перепису 1910 р., в Аркадіївці було 267 господарств, проживало 1500 осіб. У селі було 18 теслярів, 2 столяри, коваль, слюсар, 10 шевців, 2 чоботарі. 

У 1912 р. в Аркадіївці було дві церковно-приходські школи, бібліотека, було створено хор церковно-приходських шкіл (приблизно 30 осіб). 

У 1917 р. в селі встановлено радянську владу. Зусиллями більшовиків, яких у селі було досить багато, організовано сільську раду. Першим головою став Лишко Трохим Омелянович. Тоді ж було створено комітет незалежних селян, головою якого став Сверенюк Іван Іванович. 

У 1929 р. на території Аркадіївки створено перші колективні господарства - союзи, а колгоспи засновано в 1930 р. Першим головою колгоспу був Колодій Григорій Панкратович. 

Голодні 1932-1933-ті роки залишили свій тяжкий слід у житті людей. Померло багато людей. Старожили Аркадіївки навіть пам'ятають випадки людоїдства. 

Улітку 1933 р., коли було зібрано врожай, людям виділили по пуду зерна. За таке рішення голову і завідувача господарства позбавили волі на 8 років. За те, що люди ходили на роботу щодня, ввечері їм давали по три великі пампушки, щоб врятувати дітей від голодної смерті. Навесні 1934 р. в селі було організовано інтернат для дітей, де їм віддавали останні крихти. 

У 1937 р. в Аркадіївці створено комсомольську організацію, секретарем якої став Л.М. Жеведенко. У 1930 р. створено парторганізацію. В 1934 р. до неї входили М.К. Василець, М.П. Соболь, І.І. Свершок. 

Навесні 1937 р. вночі забрано і засуджено довічно колгоспника Олещенка Андрія Назаровича та старого вчителя Чміля Івана Панасовича, без суду, тільки за те, що вони мали свою політичну думку. 

1941 рік... Війна... Всі чоловіки пішли на фронт, а в селі лишилися діти та жінки. 

Під окупацію фашистів с. Аркадіївка по­трапило 17 вересня 1941 р. Довго в селі німці не стояли, але залишили своїх поліцаїв. І серед жителів села теж були такі. Заядлий поліцай Василь Твердохліб нещадно бив людей, знущався з них, відправляв молодь до Німеччини. Аркадіївці допомогали парти­занам, що діяли у чернігівських лісах. Актив­ними учасниками загону були й односельці Соболь Микола Петрович, Герасименко Дмит­ро Іванович, Василець Микола Кирилович. Партизани вбивали поліцаїв. У страшних муках було вбито і поліцая-палача Твердохліба. 

У 1942 р. під Черевками, коли німці розстрілювали комуністів, загинув і житель с. Аркадіївка Дорошевич Дмитро Іванович. 

У вересні 1943 р. німці, відступаючи, спалили клуню із зерном. 

Визволили с. Аркадіївку від фашистів війська Воронезького фронту. 

У роки Великої Вітчизняної війни загинуло понад 130 аркадіївців. Учасниками бойових дій у Великій Вітчизняній війні були Куций Володимир Корнійович, Козіцька Зінаїда Михайлівна, Удовенко Микола Павлович, Жеведенко Микола Павлович, Колодій Михайло Андрійович, Жевноводенко Михайло Семенович, Даниленко Семен Олександрович, Назарок Іван Іванович, Назарок Іван Якович. Це люди, які отрима­ли найбільше бойових орденів і медалей. 

Після війни село потроху почало відбудо­вувалось. Колгосп, головою якого було обрано Куцого Володимира Корнійовича, став відроджуватись. У колгоспі організовано ланку з вирощування цукрового буряку, яку очолила Папівода Євдокія Яківна. Жінки в ланці виявились старанними і праця їм віддячила. Збирали цукрові буряки по 567 ц/га. Ланкова Палівода Євдокія Яківна нагороджена трьома орденами Леніна, орденом Жовтневої революції, чотирма медалями, почесними грамотами. 

У 1965 р. в с. Аркадіївка споруджено пам'ятник воїнам-визволителям, на якому викарбувано 122 прізвища воїнів, що загину­ли у роки Великої Вітчизняної війни. 

У 1986 р. життя с. Аркадіївка сколихнула звістка про Чорнобильське лихо. В село було переселено жителів із сіл Рудки та Роз'їжджа Чорнобильського району. Для переселенців збудовано 160 будинків, школу, їдальню, мага­зини, лазню та Будинок побуту. Із зони відчудження в с. Аркадіївку переселилося 353 особи. 

На території сільської ради зареєстровано: громадська організація "Клуб мисливців та ри­балок "Бретон", 9 суб'єктів підприємницької діяльності - юридичних осіб (фермерські господарства: "Денис", "Жайворонок", "ЛАД", СТОВ "Хлібороб", ТОВ "АгроКФР", ТОВ "Віліса", сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи "Сервіс" та "Аркадіївський", МПП "Анка"), а також 20 суб'єктів підприємницької діяльності - фізичних осіб. У селі працюють 5 підприємств торгівлі і одне підприємство громадського харчування. Функціонують відділення зв'язку, бібліотека. Будинок культури, медична амбулаторія, ЗОШ І-ІII ступенів, в якій навчається 93 учні. У школі працює краєзнавчий музей, який відомий майже всій Україні. Село газифіковане. 

Село Аркадіїка красиве, милує око квітучими садами, та головне його багатство - добрі, працьовиті люди. 

З 12 листопада 2010 року посаду сільського голови посідає Степаненко Микола Олександрович, 1971 року народження. Має середню-технічну освіту. У 1996 році закінчив Бобровицький сільськогосподарський технікум. За спеціальністю - агроном.


Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Rda.org.ua, Rayrada.org.ua, School.org.ua, Osv.org.ua

Логін: *

Пароль: *